Projektowana tu przeze mnie przestrzeń ma w sumie około 400 m2. Jest to więc średniej wielkości podwórko na wsi. Sielsko-rustykalny ogród nowoczesny? Czy to w ogóle możliwe?
W tylnej części znajduje się przejście do części gospodarczej i uprawowej, a w centralnej części stoi budynek stodoły. Główne wejście do domu też znajduje się przy tarasie w tylnej części budynku.
W części frontowej powstała dekoracyjna rabata z roślin, kamieni i oświetlenia w formie kul. Ma delikatnie przesłaniać widok na dom, ale i podkreślać walory elewacji.
Projektowi podlegało również ogrodzenie frontowe, które zachowało styl nowoczesny z użyciem betonu i metalowych, antracytowych przęseł.
Taras z głównym wejściem do domu podkreśliłam dekoracyjnymi rabatami. Osłonięty będzie od widoków z sąsiedniej działki za pomocą kolumnowych cisów oraz paneli osłonowych, na które puszczono pnącze. Zaprojektowałam na nich też lustra, które optycznie powiększą przestrzeń.
Stodoła zostanie przebudowana i dobudowany do niej będzie letni domek, do którego poprowadzi ścieżka z płyt w trawie. Obok domku znajdzie się też zaciszne miejsce z paleniskiem wśród zieleni.
Ten ogród będzie miał wyjątkowy klimat. Zachowaliśmy wiejski, nieco rustykalny charakter – szczególnie w architekturze domku letniego i tarasu, ale zamknęliśmy go w nowoczesne ramy prostych kształtów i braku chaosu w roślinności. Sielsko- rustykalny ogród nowoczesny – to możliwe!
W tym ogrodzie projektowałam także elewację domu. Całe założenie ogrodowe dopasowałam więc do projektu elewacji, który powstał jako pierwszy. Elewacja zakłada dekor z desek elewacyjnych, kolor kremowobiały oraz pionowe lampy oświetlające.
Tak wyglądała wizualizacja elewacji. Jak się Wam podoba? Pamiętajcie, że wykonuję także projekty elewacji budynków – a ofertę sprawdźcie w zakładce “oferta” na stronie.